Zajímavosti v okolí

Adršpašsko-teplické skály

Skalní město u obce Adršpach vzniklo před 90 miliony lety ústupem mělkého moře, na jehož dně zůstaly pískovcové a vápencové sedimenty, které se postupem času zformovaly do mohutných věží. Prohlídkový okruh dlouhý 4 km zavede návštěvníky k malebnému jezírku Pískovna (bývalému lomu) a provede je labyrintem skalních věží až k Adršpašskému jezírku. Nejznámějšími věžemi jsou Milenci, Starosta a Starostová, Homole cukru a Džbán. Na turistickém chodníčku se nachází zajímavá gotická brána z r. 1839, na samém okraji skal - již mimo placený okruh - pak zřícenina hradu Adršpach ze 13. stol.

Skalní město Ostaš

Nad městem Police nad Metují se tyčí stolová hora Ostaš s působivými skalními útvary. Ty tvoří na východní straně sklaní bludiště nazývající se Horní labyrint, severně od něj se nachází Dolní labyrint, který přechází v Kočičí skály. Svahy pod skalami jsou pokryty pískovcovými bloky a kameny různých velikostí.

Broumovské stěny

Mezi východočeskými městy Broumovem a Policí nad Metují se v délce 12 km táhne výrazný horský hřbet, jehož vršky a okraje roklí lemují pískovcové skály. Oblast je již od roku 1956 chráněna jako národní přírodní rezervace. Hřbet je protkán sítí turistických stezek, které návštěvníky provedou kolem známé chaty a barokní kaple na Hvězdě přes mnohé vyhlídky, rokle a skalní bludiště. Hřeben je na jižním výběžku zakončen nejvyšším vrcholem - Božanovským Špičákem, který poskytuje daleké výhledy do okolí.

Klášter Broumov

Broumovský klášter Řádu svatého Benedikta byl založen ve 14. století, budovy počátkem 18. století v barokním slohu přestavěli Kryštof Dientzenhofer a jeho syn Kilián Ignác. Pro svou architektonickou a kulturní hodnotu je od roku 1995 zapsán v seznamu národních kulturních památek České republiky.

Hvězda - kaple a chata

Poblíž kaple se nachází dřevěná turistická chata postavená ve švýcarském stylu roku 1856 s možností občerstvení a ubytování. Vyhlídka u kaple a terasa chaty poskytují překrásné výhledy směrem na Broumovsko a hraniční pásmo Javořích hor. Hvězda a její okolí, vzhledem ke své snadné dostupnosti patří k nejvíce návštěvovaným místům Broumovských stěn.

Koupaliště v Meziměstí

Vzdálenost od chalupy přibližně 3km, minigolf, tenisové kurty.

Centrum Walzel v Meziměstí

Vzdálenost od chalupy přibližne 3km. Nabízí staročeskou restauraci Švejk, bowling, střelnici, lezeckou stěnu, fitness centrum a solnou jeskyni.

Ekofarma Bošina

Vzdálenost 300m od chalupy. Nabízí bio potraviny, včetně čerstvého masa na gril, čerstvých sýrů, paštik. Je možné si objednat i pečivo od lokálních pekařů.